Utworzono dnia 01.02.2019

Moja babunia najlepsza w świecie,
wszystkim wam powiem, bo wy nie wiecie.
Ja babcię kocham, ściskam za szyję,
niech będzie zdrowa i sto lat żyje!

Mój dziadek ma swoje zdanie, budzi we mnie zaufanie.
To naprawdę trzeba przyznać, dziadek fajny jest mężczyzna.
Kiedy Dzień Dziadka zaświta, wiązanką kwiatów go witam.
Bądź zdrowy, dziadku kochany i bądź zawsze razem z nami.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć             i dziadków. Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez w naszej szkole. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 31 stycznia w naszej szkole odbyła się ta wspaniała impreza. Uczniowie klas 0-2 wraz z wychowawczyniami przygotowali przepiękne Jasełka dla naszych kochanych dziadków.  W betlejemskiej scenerii i barwnych strojach dzieci zaprezentowały historię Betlejemskiej nocy. Wcielały się w role Marii,św. Józefa, aniołków, pasterzy. Przyszli też trzej królowie, żeby złożyć dary maleńkiemu Jezuskowi. Nie zabrakło też Heroda, śmierci i diabła. Magicznej mocy dodały też kolędy i pastorałki śpiewne przez dzieci.

Sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi zaproszonymi na tę okazję gośćmi. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy swoich wnucząt. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Mali aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Po wystepie nasi uczniowie wręczyli swoim gościom prezenty.

Następnie Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na przepyszny obiad, a dzieci na słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości.

Utworzono dnia 12.02.2019, 11:57