Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

Utworzono dnia 15.10.2018

Tradycja naszej szkoły jest to, że w Święto Edukacji Narodowej uczniowie klasy pierwszej składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej.

Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole.

W tym wyjątkowym dniu nasze maluchy w strojach galowych, wyglądali bardzo uroczyście. Przejęci byli tym, że na sali obecni byli rodzice, dyrektor szkoły pani Renata Łaskarzewska, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Wychowawczyni klasy I, pani Beata Malinowska przygotowała wspólnie z uczniami program artystyczny, w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści, koleżanki z II klasy oraz przewodniczący szkoły. W śpiewaniu piosenek naszym pierwszakom pomogli uczniowie oddziału przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Ślubowanie odbyło się w obecności Sztandaru Szkoły. Było to duże przeżycie dla wszystkich obecnych.

Pasowanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych, wspólnym zdjęciem i życzeniami od pani dyrektor oraz przybyłych gości.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonały moment by docenić codzienne zaangażowanie nauczycieli       i wszystkich pracowników szkoły. Starsi uczniowie naszej szkoły w humorystyczny sposób przedstawili jeden dzień z życa ucznia. Nie brakowało śmiechu, żartów, dobrej muzyki i świetnej zabawy.

Tego dnia nie brakowało emocji, serdeczności i dużo ciepłych słów. Życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej na ręce Pani Dyrektor Renaty Łaskarzewskiej złożyła Pani Barbara Lepszy - radna Kaszyc oraz Pani Edyta Hunc - Inspektor Oświaty i Wychowania.

Po uroczystości wręczono również Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia nauczycieli i pracowników szkoły.

GALERIE:

Pasowanie

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.