Razem na Święta.

Utworzono dnia 24.12.2020

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi..”
                                                                                Jan Paweł II

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha, w szczególności kiedy pomagamy osobom chorym, cierpiącym, samotnym. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze, takie jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi i angażowanie się w akcje społeczne „dla dobra innych”, uczy empatii i życzliwości.

W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się  w ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Razem  na Święta”. Wspólnie, choć rozdzieleni, staraliśmy się sprostać celom jakie sobie postawiliśmy. W ramach akcji „Razem na Święta” uczniowie, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły przygotowali kartki świąteczne z życzeniami. Trafiły one do pensjonariuszy dwóch placówek: Miejskiego Domu Pomocy Społecznej i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego   w Przemyślu. Obdarowali ponad 400 osób miłym gestem, ciepłym słowem.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze.

Zdjęcia z naszej akcji są do zobaczenia w galerii.

Razem na święta.

Utworzono dnia 28.12.2020, 19:35