Rekrutacja do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego.

Utworzono dnia 03.03.2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Pułkownika Czesława Mączyńskiego

w Kaszycach

ogłasza nabór

do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023.

Zapisu dziecka można dokonać w terminie od 15. 03. 2022 r. do 31. 03. 2022 r.,

osobiście u dyrektora szkoły lub poprzez wysłanie zgłoszenia na e-mail szkoły: spkaszyce@interia.pl

TU ZNAJDZIESZ NASZ PLAKAT REKRUTACYJNY.

Na stronie szkoły w zakładce DOKUMENTY lub pod linkiem obok dostępne jest Zarządzenie nr 8/2022 Wójta Gminy Orły z dn. 24 stycznia 2022 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym na rok szkolny 2022/2023 do przedszkola, punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas pierwszych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Orły.

Aby zapisać dziecko do klasy pierwszej lub do oddziału przedszkolnego należy wypełnić kartę zgłoszenia dziecka, którą można pobrać w zakładce DOKUMENTY na stronie szkoły (spkaszyce.szkolna.net) lub w ZAŁĄCZNIKACH na dole strony.

Rodzice dzieci zameldowanych w rejonie Szkoły, którzy wybrali dla swojego dziecka inną szkołę proszeni są o zgłoszenie tej informacji w szkole obwodowej.

Do klasy I zapisujemy dzieci :

1. Urodzone w roku 2015 – siedmiolatki;
  2. Urodzone w roku 2016 (sześciolatki), które na wniosek rodziców, zostaną zapisane

do klasy pierwszej, jeśli:

– korzystały z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rok szkolny, w którym mają rozpocząć naukę w klasie pierwszej,

– nie korzystały z wychowania przedszkolnego, ale uzyskały opinię poradni psychologiczno –pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

ZAŁĄCZNIKI: