Rocznica Nadania Szkole im. Pułkownika Czesława Mączyńskiego oraz 99. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Utworzono dnia 17.03.2018

10 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole uroczyste święto związane z 10. Rocznicą Nadania Szkole Imienia Pułkownika Czesława Mączyńskiego oraz 99.Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Gminne obchody rozpoczęły się mszą św. Następnie dyrektor szkoły powitała zaproszonych gości, mieszkańców wsi oraz społeczność szkolną zapraszając na montaż słowno- muzyczny ,,Naszemu Patronowi...". Scenariusz wraz z oprawą muzyczną oraz charakteryzacją wykonawców opracowała i przygotowała nasza pani z języka polskiego Małgorzata Żak- Lorenowicz , która również czuwała nad reżyserią programu artystycznego. Uświetnił go również polonez w wykonaniu uczniów kl. I pod kierunkiem pani Beaty Siary oraz taniec z flagą przygotowany z dziewczynkami z kl III przez panią Beatę Malinowską oraz wykonanie piosenki przez chłopców kl. III pod kierunkiem pani Malinowskiej. Pomysłowawcą dekoracji do występu była pani dyrektor Renata Łaskarzewska. Przygotowywały ją pani dyrektor, pani Barbara Horoszko Lorenowicz , pani Anna Puterla-Kopciuch oraz pani Elżbieta Radoń. Dokumentację fotograficzną osiągnięć uczniów i nauczycieli szkoły sprzed 10. lat,stanowiącą dekorację szkolnego korytarza i sali gimnastycznej przygotowała pani Jolanta Rabczak, która również zaopiekowała się tym, by nasze Święto uwiecznić na fotografiach i filmikach. Program artystyczny zyskał uznanie wśród przybyłych gości, którzy zabrali głos po obejrzeniu naszego występu.O swoich doznaniach w odniesieniu do historii Polski, Patrona Szkoły, żywej lekcji patriotyzmu przedstawionej przez wykonawców mówił m.in poseł na Sejm Pan Matusiewicz, Pan Starosta Powiatu Przemyskiego Jan Pączek. Głos zabrała również Pani Przewodnicząca Rady Gminy Orły Małgorzata Hawro oraz Wójt Gminy Orły Bogusław Słabicki.Dyrektor szkoły Renata Łaskarzewska przedstawiła zebranym działania społeczności szkolnej od roku 2007 , nie omieszkając wspomnieć zasług byłego dyrektora obecnego na uroczystości , Henryka Gradowskiego, który postać Patrona szkoły - kaszyczanina odnalazł na kartach historii i dzięki jego inicjatywie szkoła nosi Jego imię. Dyrektor szkoły wspomniała również o licznych działaniach związanych z pracą na rzecz nowego wizerunku szkoły, wyposażenia sal w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne dla uczniów. Pozyskiwanie wielu programow grantowych przyczyniło się do rozwoju dzieci w sferze dydaktycznej, artystycznej, rozwoju kultury fizycznej i sportu. Dzięki społecznej pracy nauczycieli podczas realizacji licznych projektów, wielu z nas miało możliwość spełniać się w tym, w czym czujemy się najlepiej. Stajemy się ważni poprzez wspieranie naszych talentów, zainteresowań i pasji. Zaznaczyła to również pani dyrektor podczas swojej wypowiedzi, dodając, iż jest dumna z tego, że pełni funkcję dyrektora naszej szkoły , współpracując ze wspaniałymi nauczycielami, dziećmi, ich rodzicami i całą społecznością trzech miejscowości z których uczęszczamy do szkoły w Kaszycach, a mianowicie z Ciemięrzowic, Olszynki i Kaszyc. Cieszymy się bardzo, że tegoroczne Gminne Obchody Święta Niepodległości połączone z 10. Rocznicą Nadania Szkole Imienia odbyły się właśnie u nas. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli w nich uczestniczyć - władzom wspomnianym wyżej, radnym, sołtysom wsi,Paniom Dyrektorkom ze wszystkich szkół naszej gminy i mieszkańcom naszych wsi. Dziękujemy za słowa uznania, co wskazuje na to, że program artystyczny dostarczył Państwu wiele radości, refleksji i wzruszeń, co jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że nasza twórcza praca przynosi nam wiele satysfakcji i radości.

Utworzono dnia 17.03.2018, 14:40