ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ .... CZAS NA PIECZENIE PIERNIKÓW

Utworzono dnia 16.12.2018

W dniu 11 grudnia dzieci z klasy pierwszej zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste ręce oraz zakładająć fartuszki, chustki i czapki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Z pomocą Pani wychowawczyni Beaty Malinowskiej praca z przygotowaniem wypieków szła gładko, sprawnie i bez trudu. Pierwszaczki wygniatały i wałkowały ciasto, wszystkim bardzo podoabło się wykonanie swiątecznych kształtów - choinek, aniołków, gwiazdek, bałwanów przy pomocy foremek. Efektem naszej pracy były, pełne blaszki pierniczków. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnej kuchni. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach korzennych pierników, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.Gdy pierniki były już gotowe, pierwszaki przystapiły do dekorowania różnokolorowymi lukrami, pisakami , barwnymi posypkami , koralikami. Nad dekoracją naszych pierniczków czuwała Pani Dyrektor Renata Łaskarzewska. Dzieci twórczo i z dużym zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Ciekawe zestawienia i wzajemna współpraca towarzyszyły wszystkim, podczas zdobienia pierników. Prace wyszły przepięknie. Dzień pełen radości, a także wspaniałej zabawy ,podczas której uczniowie mogli poczuć magię świąt. Super dzieciaki, brawo! Kolejna porcja wypieków już za rok!

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ .... CZAS NA PIECZENIE PIERNIKÓW

Utworzono dnia 16.12.2018, 13:21

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.