XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 09.10.2022

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczyła w XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”.

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy sprawdzili „tabliczkową wiedzę” wśród uczniów i nauczycieli. Na korytarzach szkolnych pojawiły się patrole przeprowadzające egzamin z tabliczki mnożenia. Podczas lekcji i przerw można było uczestniczyć w grach i zabawach związanych z tabliczką mnożenia takich jak „Hasło dnia”, „Ja mam, kto ma?” oraz „Matematyczne spacery”. Wejście po schodach na piętro szkoły również wiązało się z odgadnięciem łamigłówek dotyczących tabliczki mnożenia. Uczniowie pokazali też, że można połączyć matematykę ze sportem biorąc udział w grach: „Piłkarz matematyk” i „ Królowa skakanki”, podczas których należało poprawnie odpowiadać na pytania związane z tabliczką mnożenia.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy zdobytych tytułów. Zdjęcia z obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia są do obejrzenia w galerii, a film jest dostępny pod tym linkiem.