Utworzono dnia 12.10.2018

Realizując projekt edukacyjny „Każdy z nas jest inny, równy, wyjątkowy” w naszej szkole, po raz pierwszy świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Międzynarodowy Dzień Kropki jest dniem odwagi, twórczości i zabawy. Motywem przewodnim wszystkich działań jest właśnie kropka interpretowana na miliony sposobów, a każdemu działaniu towarzyszy historia małej Vashti, która daje odwagę by marzyć i odkrywać w sobie nowe talenty.

Tego dnia naszą szkołę ogarnęła prawdziwa „kropkowa rewia mody”. Dzieci wcześniej przygotowały sobie stroje na tę okazję. Na ich twarzach również dominowały namalowane kropeczki.  Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Uczniowie naszej szkoły postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów.        Lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Zarówno starsi uczniowie, jak i maluchy chętnie uczestniczyli w zajęciach, na których królowała kropka. Oglądaliśmy bajkę o Vashti oraz śpiewaliśmy piosenkę „Biedroneczki są w kropeczki”.  Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych inspirowanych kropką.  Uczniowie przygotowywali  plakaty wykorzystując różne techniki.  Nasze dzieci całkowicie pochłonięte były malowaniem.               Mieszały farby ze sobą, malowały mnóstwo większych  i mniejszych kropek. Powstała przepiękna tęcza wyklejona plasteliną.  Dzieci uczestniczyły w zabawie z chustą animacyjną     oraz dmuchanymi balonikami. Nie zabrakło również kodowania na dywanie. Powstał także cudowny baner z napisem „Dzień Kropki”, który przepięknie ozdobili nasi mali artyści.

Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść poczucie wartości wszystkich uczniów. Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce „i”, kropkach biedronki , a nawet zdobią kapelusz muchomora.

Dzień Kropki sprawił radość zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Z pewnością wpisze się on na stałe w kalendarium wydarzeń szkolnych.

Utworzono dnia 12.10.2018, 18:51