Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 08.12.2019

Dnia 20 listopada 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Płk. Czesława Mączyńskiego w Kaszycach świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

„ Dla każdego dziecka, dzieciństwo”pod takim właśnie hasłem w naszej szkole odbyły się obchody 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Koordynatorem Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka była nauczycielka klasy II, Pani Beata Malinowska.

Tego dnia dzieci, nauczyciele a także pozostali pracownicy szkoły przyszli ubrani na niebiesko. Kolor niebieski jest  symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na całym świecie.

Uczniowie z młodszych klas wcielili się w superbohaterów, którzy stoją na straży praw dzieci. Odzwierciedliły  to pomalowane twarze dzieci, na których widniały wizerunki postaci. Uczniowie wspólnie wykonywali transparent przedstawiający tegoroczne hasło akcji.

Podczas wspólnych zajęć  powstawały kolaże Praw Dziecka, rysunki superbohaterów , które miały na celu utrwalenie zdobytych wiadomości. Prace plastyczne wykonywane przez dzieci, utworzyły miniwystawę mającą na celu przypomnienie o prawach dziecka.

Przedszkolaki trzymając w rękach pasy niebieskiej bibuły, wspólnie grały i śpiewały na szkolnym placu piosenki o prawach dziecka.

W klasa IV-VIII podczas godzin wychowawczych uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne oraz film o Prawach Dziecka. Po prezentacji zostały przeprowadzone dyskusje na temat Praw Dziecka i obowiązków dorosłych. Uczniowie odpowiadali na pytania: Kiedy rozpoczyna się a kiedy kończy się dzieciństwo? Czy dzieciństwo dla wszystkich dzieci na całym świeci wygląda w ten sam sposób?

Uczniowie poznali swoje prawa, uczestnicząc w klasowych turniejach z wykorzystaniem quizów Kahoot, przygotowanych przez UNICEF.

W tym dniu przeprowadzony został „ Kiermasz anielski”.

Kordynator obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka składa serdeczne podziękowania Pani Dyrektor mgr Renacie Łaskarzewskiej, wychowawcom oraz całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w uroczystość z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organiowanych przez UNICEF.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 08.12.2019, 15:33

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.