Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.

Utworzono dnia 04.10.2020

2 października  2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą  angażuje się wiele szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, a  można uczyć się jej z przyjemnością.

W tym dniu w  naszej szkole już przy wejściu do szkoły, Pani Dyrektor i pani Klepacka odpytywały wszystkich uczniów z tabliczki mnożenia. Następnie zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla  uczniów wszystkich klas starszych. Dodatkowo, w trakcie przerw śródlekcyjnych  Patrole Tabliczki Mnożenia odpytywały chętnych uczniów  i gratulowały  wszystkim jej znajomości.  Uczniowie już tydzień wcześniej mieli okazję odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły, a w dniu święta przystąpić do Wielkiego Egzaminu z Tabliczki Mnożenia. W  egzaminie wzięło udział 103 uczniów z klas: II, III, IV, VI, VI VIII. Do drugiego etapu, walcząc o laur zwycięzcy,  zakwalifikowało się 32 osoby. Poziom wśród uczestników był wyrównany, dlatego przeprowadzono 3 etap, który wyłonił następujących zwycięzców- Ekspertów Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach.

Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymali:

1. Ex aequo: Damian Grzeszczak i Gabriela Wota z klasy II.
  2. Martyna Lechocińska z klasy III.
  3. Ex aequo : Wojciech Sierota, Maciej Baran i Szymon Sas, z klasy IV.
  4. Maja Kobyluch, klasa VI.
  5. Ex aequo: Martyna Lechocińska i Radosław Grabowski, klasa VII.
  6. Mateusz Pomykała, klasa VIII.

Wszystkim uczniom naszej szkoły dziękujemy za wzięcie udziału w Wielkim Egzaminie Tabliczki Mnożenia, a laureatom tytułu: Eksperta Tabliczki Mnożenia gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć w nauce.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!