Wycieczka po Przemyślu z Fundacją PZU.

Utworzono dnia 05.05.2022

W sobotę 30 kwietnia w ramach projektu Fundacji PZU wybraliśmy się wraz z grupą uczniów z klas V-VIII na wycieczkę pieszą po Przemyślu.

Nasz edukacyjny spacer rozpoczęliśmy od dzielnicy Zasanie, gdzie zapoznaliśmy się z historią niektórych zabytków i poznaliśmy wielokulturowość miasta na przykładzie architektury sakralnej. Następnie odwiedziliśmy miejsca ważne dla naszej tożsamości narodowej, takie jak Pomnik Orląt Przemyskich i miejsce straceń na tzw. Małym Ryneczku.

Po przejściu przez kładkę pieszo – rowerową na drugą stronę Sanu kontynuowaliśmy naszą wycieczkę pod pomnik Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia, a następnie przez pięknie wyglądający wiosną park miejski doszliśmy do najstarszych obiektów naszego starego grodu: pozostałości po palacjum i rotundzie z czasów Bolesława Chrobrego, Zamku Kazimierzowskiego i okazałej Bazyliki Archikatedralnej pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pod którą znajdują się atrakcyjne podziemia i elementy rotundy Św. Mikołaja z XI w.

Po przejściu przez przemyski rynek i zwiedzeniu kościoła św. Marii Magdaleny przy klasztorze franciszkanów w Przemyślu zakończyliśmy wycieczkę na wspólnym posiłku w pizzerii.

Pogoda i humory dopisały, więc pewnie będziemy w przyszłości kontynuować poznawanie historii naszego liczącego ponad 1000 lat miasta.

Wycieczka po Przemyślu.

Utworzono dnia 08.05.2022, 16:48

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.